Tıbbi Genetik Gözlem Programı

Tıbbi Genetik Gözlem Programı
Türkiye (05-16 / 12 / 2022)

Genetik Hastalıklar Tanı Merkezimizde; Modern genetik uygulamalar ile tüm genetik hastalıkların tanı ve tedavisi için aşağıdaki Prenatal (prenatal) ve Postnatal (postnatal) genetik testler yapılmaktadır.

Doğum öncesi (doğum öncesi):
Anne karnındaki bebeğin (fetüs) genetik hastalığının teşhisi Doğum Öncesi Testler Anne kanında dolaşan amniyotik sıvı, Koryon Villus Kordon kanı veya fetüsün (bebeğin) DNA’sından çalışıyoruz. Hasta olup olmadığını teşhis ediyoruz.

Ailede genetik bir hastalık varsa anne ve babadan oluşan embriyonun tek bir hücresinden genetik hastalık olup olmadığını tespit ediyor ve sağlıklı bir embriyonun doğumunu sağlıyoruz (Preimplantasyon Genetik Tanı Embriyo Seçimi).

Doğum sonrası (doğum sonrası)
– Poliklinik (hasta muayenesi) Sendromlu/Hasta çocuklar, taşıdıkları mutasyonu bulmaları, genetik hastalıklarıyla ilgili geni bulmaları, ebeveynlerinin hangi genetik hastalığı taşıdığını öğrenmeleri, buna göre genetik danışmanlık vermeleri, gelecekteki çocuklarında risk ve embriyo seçimi

– Genetik hastalıklarla ilgili gen mutasyonlarını tespit etmek, hastalığın teşhis ve tedavisini yapmak ve takibini yapmak, gen tedavisine uygun hastaları ilgili kliniklere yönlendirmek.

– Farmakogenetik. İlaçların her insanda farklı etki ve yan etkileri olabilir, ilaç direnci kişinin genlerindeki bir kusur veya eksiklikten kaynaklanabilir.

– Bakteri-Virüs direnci Hastalığa neden olan bazı ajanlar, direnç/genetik mutasyon sonucu direnç kazanabiliyor ve bu mutasyonları tespit ediyoruz ve dirençli bakteri ve virüsler için başka ilaçların kullanılması gerektiği belirleniyor.

– Kısırlık (kısırlık) Eşlerin kısırlık nedenleri arasında yer alan genetik hastalıklar ve faktörler araştırılmaktadır.

– Organ Nakli Böbrek, kemik iliği gibi organ ve dokuların nakli öncesinde verici/alıcı doku uyumu kontrol edilir. Nakil işleminden sonra naklin başarısı genetik testlerle belirlenir.

– Kanserler: Son zamanlarda kanserlerdeki mutasyonların araştırılması sonucunda Akıllı Moleküler ilaçlar geliştirilmiştir. Bu ilaçlar belirli mutasyonlar için çalışır ve bu mutasyonlar hasta tedavisi için taranır.

– Ailesel Kanserler: Kanserlerin yaklaşık %10’u aileseldir. Özellikle meme ve bağırsak kanserli bireylerde ailedeki genetik mutasyonlar taranarak ileride kansere yakalanma riski hesaplanmakta, hastalığın erken teşhis ve tedavisi sağlanmaktadır.

Genel bilgi :
– Eğitim İngilizce olacaktır.
– Fiyata Havaalanı-Otel arası ulaşım dahildir.
– Sadece 2 Boş Koltuk vardır.
– Bir Gözlem Eğitimidir.

Tarih :
05-16 / 12 / 2022
09-20 / 01 / 2023
06-17 / 02 / 2023

Maliyet :
– 2 Hafta : 2,500$.
– 1 Ay : 3,000$.

Nasıl Başvurulur:
– Lütfen özgeçmişinizi info@parsaglik.com e-posta adresimize gönderin.
– E-posta başlığına yazın : ( Tıbbi Genetik Gözlem Programı).
– Not: Yerinizi teyit etmek için başvuru süresi içinde ücretlerin %10’unu göndermeniz gerekmektedir.
– Vize başvurusu için size Davet mektubu göndereceğiz.

Konaklama :
– İhtiyacı olanlar için yerel 4 yıldızlı otel konaklaması mevcuttur, kahvaltı dahil günlük 40$’dır.
– Not : Tüm katılımcıları Havalimanında karşılayacağız .

Sertifika :
Eğitimin sonunda ev sahibi Hastaneden sertifika alacaksınız.

Not :
-Türkiye’de Burslar, Tıp Kursları, Gözlem, Staj ve Seçmeli ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, lütfen aşağıdaki E-posta yoluyla bizimle iletişime geçin.